Australia Tasmania U20 Cup

**Ausztrália Tasmania U20 Kupa**

A Tasmania U20 Kupa az U20-as férfi labdarúgók egyik legrangosabb nemzetközi tornája, amelyet Ausztráliában rendeznek.

**A torna története**

A tornát először 1983-ban rendezték meg, és azóta rendszeresen kétévente kerül megrendezésre. A tornának Aschaffenburgban, Németországban vannak a gyökerei, ahol "Austrália Kupa" néven ismert. 1999-ben a tornát Ausztráliába helyezték át, és Tasmania U20 Kupa néven lett ismert.

**A résztvevő csapatok**

A tornán 12 csapat vesz részt, amelyeket a következő kategóriákból választanak ki:

* 6 csapat az Ázsiai Labdarúgó-szövetségből (AFC)
* 3 csapat az Óceániai Labdarúgó-szövetségből (OFC)
* 1 csapat a CONCACAF-ból
* 1 csapat a CONMEBOL-ból
* 1 meghívott csapat

**A torna formátuma**

A csapatokat két hatfős csoportba osztják. A csoportkörben minden csapat egyszer játszik egymással, és a legjobb két csapat jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntő győztesei a döntőben játszanak, míg a vesztesek a harmadik helyért játszanak.

**A bajnokok**

A Tasmania U20 Kupa eddigi legsikeresebb csapata Argentína, amely háromszor nyerte meg a tornát. A többi bajnok:

**A torna jelentősége**

A Tasmania U20 Kupa fontos esemény a nemzetközi labdarúgásban, mivel lehetőséget nyújt a fiatal játékosoknak, hogy versenyezzenek a világ legjobb játékosai ellen. A torna emellett fontos esemény Ausztrália számára, mivel lehetőséget biztosít a hazai csapatoknak, hogy tapasztalatot szerezzenek nemzetközi szinten.