Links
Wikipedia

The Championnat de France de Futsal "Division 1" or "D1" is the premier futsal league in France, organized by Fédération Française de Football. There are 12 teams in the first level, the team ranked first wins the title of national Champion and qualifies for the UEFA Futsal Cup. The teams ranked 11th and 12th are relegated to Division 2.

"D2" is the second level, and has two groups with 10 teams each. The teams ranked first in each group are promoted to Division 1. The teams ranked 8th to 10th in each group are relegated. Below is the regional level.

A Francia D1 a francia futsal legfelsőbb osztályú bajnoksága, amelyet a Francia Futsal Szövetség szervez. Az első bajnokságra 1998-99-ben került sor, a bajnok a US Clichy lett. A bajnokság jelenlegi címvédője a Cannes Bocca Futsal.

A bajnokság 12 csapatból áll, amelyek két kört játszanak egymással, oda-vissza. A szezon végén az első helyezett csapat bajnok lesz, az utolsó két helyezett csapat kiesik a másodosztályba. A bajnokság győztese kvalifikálja magát az UEFA Futsal Bajnokok Ligájába.

A Francia D1 az egyik legversenyképesebb futsal bajnokság Európában. A bajnokságban számos francia válogatott játékos szerepel, valamint több külföldi játékos is. A bajnokságban a legsikeresebb csapat a Sporting Club de Paris, amely 10 bajnoki címet nyert.