Sri Lanka-i Szuperliga

**Sri Lanka-i Szuperliga**

A Sri Lanka-i Szuperliga Srí Lanka legfelsőbb osztályú férfi röplabdabajnoksága. A bajnokságot 1998-ban alapították, és jelenleg nyolc csapat vesz részt benne. A bajnokság győztese kvalifikálja magát az AVC Röplabda Klubbajnokságra.

**Format**

A Szuperliga alapszakaszból és rájátszásból áll. Az alapszakaszban minden csapat kétszer játszik egymással, otthon és idegenben. A rájátszásba az alapszakasz első négy helyezettje jut be. A rájátszás kieséses rendszerben zajlik, az első a negyedikkel, a második pedig a harmadik helyezettel játszik. A győztesek jutnak be a döntőbe, amely egy három mérkőzésből álló sorozat.

**Bajnokok**

A Szuperliga történetének legeredményesebb csapata a Colombo Volleyball Club, amely tizenhárom alkalommal nyerte meg a bajnokságot. A címvédő a Kandy Volleyball Club, amely 2022-ben nyerte meg a bajnokságot.