ITF W15 Vilnius - női páros

**ITF W15 Vilnius - női páros**

A Vilniusban megrendezett ITF W15 női páros tenisztorna az International Tennis Federation (ITF) női versenysorozatának része. A torna összdíjazása 15 000 dollár, és 2023. augusztus 28. és szeptember 3. között zajlik. A torna helyszíne a LITEX Tennis Club.

A tornán 16 páros vesz részt, akik egy kieséses rendszerben versenyeznek. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, tie-breakkel a döntő szettben. A torna győztes párosa 10 ITF-pontot kap, a döntős páros pedig 6 pontot.

A torna mezőnye erős, több magas rangsorú párossal. A fő esélyesek közé tartozik a litván Iveta Daujotaite és Justina Mikulskyte párosa, valamint a lett Darja Semenistaja és Jelena Ostapenko párosa.

A torna izgalmas mérkőzéseket és kiváló teniszjátékot ígér. A belépés ingyenes, és a nézők a klubházban finomságokat és italokat is vásárolhatnak.