07/20 05:35 - Brit Open Championship vs View
07/14 05:19 - Brit Open Championship vs View
07/15 05:18 - Brit Open Championship vs View
**The Open Championship**

Az Open Championship, amelyet gyakran "British Open"-nek is neveznek, a golf legrégebbi és legrangosabb versenye. Ez az egyetlen olyan golfmajor, amelyet a Brit-szigeteken kívül rendeznek, de mindig a Championship Links pályán, a Royal St. George's Golf Clubban, a Royal Cinque Ports Golf Clubban vagy a Royal Troon Golf Clubban tartják.

A versenyt 1860-ban alapították, és az első győztese Tom Morris, Jr. volt. Azóta a világ legjobb golfozói nyertek itt címet, köztük Jack Nicklaus, Tiger Woods, Seve Ballesteros és Phil Mickelson.

Az Open Championship egy négyfordulós stroke play verseny, amelyet a par-tól 72-re játszanak. A mezőny 156 golfozóból áll, akik kvalifikációval vagy meghívóval jutottak be.

A verseny a golf egyik legnagyobb kihívása, köszönhetően a szeles, esős időjárásnak és a kihívásokkal teli pályának. A győztes az a golfozó, aki a négy fordulóban a legkevesebb ütést éri el.

Az Open Championship a golf egyik legfontosabb eseménye, és a győzelem hatalmas presztízzsel jár. A torna a golf hagyományát és a játék legjobbjait ünnepli.