10/18 23:45 - The ZOZO Championship vs View
10/12 23:33 - The ZOZO Championship vs View
10/20 23:10 - The ZOZO Championship vs View
**A ZOZO bajnokság**

A ZOZO bajnokság a PGA Tour egyik legfontosabb eseménye, amelyet Japánban rendeznek. A bajnokság 72 lyukú lövési játék, amelyet október végén vagy november elején játszanak. A versenyen a világ legjobb golfozói vesznek részt, köztük számos Major győztes.

A ZOZO bajnokságot először 2019-ben rendezték, és azonnal népszerűvé vált a szurkolók körében. A versenyre minden évben több tízezer néző látogat el, hogy megnézze, amint a világ legjobb golfozói a győzelemért küzdenek.

A ZOZO bajnokság helyszíne az Accordia Golf Narashino Country Club, amely Chiba prefektúrában, Tokiótól körülbelül 30 kilométerre délkeletre található. A pálya egy 7187 yardos, par 70-es elrendezés, amelyet az amerikai golfpálya-tervező, Tom Fazio tervezett.

A ZOZO bajnokság nyereményalapja 9,9 millió dollár, a győztes 1,7 millió dollárt kap. A verseny mellett számos kiegészítő rendezvény is szerepel, például profi-amatőr bajnokság és junior klinika.

A ZOZO bajnokság nagyszerű lehetőség arra, hogy élőben láthassák a világ legjobb golfozóit, és izgalmas versenyt tekinthessenek meg.