ITF Women Nashville

**ITF Women Nashville**

Az ITF Women Nashville egy professzionális női tenisztorna, amely Nashville-ben, Tennessee-ben kerül megrendezésre az Egyesült Államok Teniszszövetség (USTA) által. Ez egy 80 000 dolláros ITF World Tennis Tour esemény, amely az USTA Pro Circuit része.

**Történelem**

Az ITF Women Nashville először 2018-ban került megrendezésre, és azóta minden évben megrendezik. Az első torna győztese a német Katharina Hobgarski volt.

**Helyszín**

Az ITF Women Nashville a Nashville Teniszcentrumban kerül megrendezésre, amely egy 39 keménypályás teniszkomplexum, amelynek központi pályája 1000 néző befogadására alkalmas.

**Formátum**

Az ITF Women Nashville egy 32 főből álló egyenes kieséses verseny, amely magában foglalja a 16 kiemelt játékost. A torna döntő szett tie-breaket tartalmaz.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 80 000 dollár, a győztes pedig 15 000 dollárt kap. A döntős 8000 dollárt, az elődöntősök pedig 4600 dollárt kapnak.

**Jelentőség**

Az ITF Women Nashville egy fontos esemény a női teniszben, és lehetőséget nyújt a feltörekvő játékosoknak, hogy értékes pontokat gyűjtsenek az ITF világranglistáján. A torna szintén értékes tapasztalatot nyújt a játékosoknak a nagyobb tornákra való felkészüléshez.