ITF Uruguay F1 Qual

**ITF Uruguay F1 Qual teniszverseny**

Az ITF Uruguay F1 Qual egy ATP Challenger túra tenisztornája, amelyet évente rendeznek Uruguayban. A salakos pályán zajló versenyen 32 egyéni versenyző és 16 páros csapat vesz részt. A torna a Montevideo Tenisz Klubban kerül megrendezésre, amely a dél-amerikai ország fővárosában, Montevideóban található.

**A torna története**

Az ITF Uruguay F1 Qual tornát először 2023-ban rendezték meg. A torna része az ITF Men's World Tennis Tournak, amely a második legmagasabb szintű profi teniszverseny-sorozat az ATP World Tour után.

**A torna lebonyolítása**

Az egyéni versenyt egyenes kieséses rendszerben bonyolítják le, míg a páros versenyt egy kieséses selejtezővel és egyenes kieséses főtábladöntővel bonyolítják le. A mérkőzések két nyert játszmáig tartanak, a játszmákban tie-break szabály van érvényben.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 15 000 dollár, amelyből 2160 dollárt kap a győztes egyéni versenyző és 990 dollárt kap a győztes páros csapat. A torna pontszámokat is oszt az ATP ranglistán, amelyek segítik a versenyzőket a magasabb szintű versenyeken való kvalifikációban.

**Jelentős győztesek**

Az ITF Uruguay F1 Qual tornát még csak egyszer rendezték meg, így még nincsenek jelentős győztesei. A 2023-as torna győztesei:

* Egyéni: [győztes neve]
* Páros: [győztes páros neve]