ITF Colombia F9

**ITF Kolumbia F9 teniszturna**

Az ITF Kolumbia F9 egy férfi profi tenisztorna Kolumbiában. A torna az ATP Challenger Tour része, és salakon játsszák. A tornát először 2023-ban rendezték meg, és a harmadik torna a 2023-as ITF Kolumbia naptárban.

**Helyszín:** Ibagué, Kolumbia

**Borítás:** Salak

**Díjalap:** 25 000 dollár

**Pontjai:** ATP Challenger Tour pontok

**Résztvevők:**

A tornán a világ minden tájáról érkező profi teniszezők vesznek részt. A mezőny általában a Challenger Tour ranglistájának legjobb 200 játékosa közül kerül ki.

**Formátum:**

A torna 32 játékos egyéni és 16 páros ütemtervben zajlik. A mérkőzéseket két nyert játszmáig játsszák, és egy 10 pontos döntő játszmát alkalmaznak, ha a meccs döntetlenre áll 6-6-nál.

**Díjazás:**

A torna győztese 25 000 dollár díjat és 80 ATP Challenger Tour pontot kap. A döntős 15 000 dollárt és 48 pontot kap. Pénzdíjakat és pontokat osztanak ki a döntőbe és a negyeddöntőbe jutó játékosoknak is.

**Története:**

Az ITF Kolumbia F9 2023-ban debütált az ITF Kolumbia naptárban. Az első torna győztese az argentin Facundo Mena volt, aki a döntőben 6-2, 6-4-re győzte le a kolumbiai Daniel Galánt.