Results

Date R Hazai vs Vendég -
03/09 04:25 - Kenya Open vs View
03/03 04:11 - Kenya Open vs View
A Kenya Open egy professzionális golfverseny, amelyet minden év márciusában rendeznek a kenyai Nairobi elővárosában, Muthaigában található Muthaiga Golfklubban. A tornát először 1967-ben rendezték, és az European Tour részét képezi 2019 óta.

A Kenya Open négy fordulós, stroke play formátumban zajlik. A pálya hossza 6991 yard, par 71. A versenyen általában 156 játékos vesz részt, köztük az European Tour és a Sunshine Tour legjobb játékosai, valamint meghívott amatőrök.

A Kenya Open a kenyai golf naptárának egyik legfontosabb eseménye. A győztesnek jelentős pénzjutalom jár, valamint a trófea és egy zöld zakó, amelyet a győztesek hagyományosan a torna során viselnek.

A Kenya Open az évek során számos neves győztest vonzott, köztük Seve Ballesterost, Bernhard Langeret, Vijay Singhot és Justin Rose-t. A legsikeresebb játékos a tornán Dél-Afrika Ernie Els, aki háromszor nyerte el a címet.

A Kenya Open egy népszerű esemény a golfrajongók körében Kenyában és a világ minden tájáról. A torna lehetőséget nyújt arra, hogy a világ legjobb játékosait működés közben láthassák, és támogassák a kenyai golfot.