Wikipedia - Australian Open

Az Australian Open a Grand Slam-sorozatba tartozó tenisztorna, mely minden év elején (legtöbbször január második felében) zajlik az ausztráliai Melbourne-ben. A kialakult rend szerint ez az év első Grand Slam-versenye.

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság (angolul: Australian Open) minden év januárjában, Melbourne-ben megrendezett kemény pályás tenisztorna, amely 1905 óta a sportág naptárának része. A másik három Grand Slam-tornával együtt az Australian Open alkotja a tenisz világ egyik legrangosabb eseményét.

A 2017-es tornán Serena Williams nyerte az egyéni versenyt, miután a döntőben legyőzte Venus Williamset. A női párosok versenyét Bethanie Mattek-Sands és Lucie Šafářová nyerte, miután a döntőben legyőzték Andrea Sestinit Hlavackovát és Peng Shuait. Jelena Vesznyina nyerte a vegyespáros versenyét Bruno Soares oldalán, miután a döntőben legyőzték Bethanie Mattek-Sandst és Sam Querreyt.