Challenger Coquimbo - férfi páros

**Challenger Coquimbo - férfi páros**

A Challenger Coquimbo egy professzionális férfi tenisztorna, amely Chilében, Coquimbo városában kerül megrendezésre. Az ATP Challenger Tour része, és a szezon egyik utolsó tornája. A tornát először 2018-ban rendezték meg, és azóta is minden évben megrendezésre kerül.

A páros verseny 16 párból áll, akik egy egyenes kieséses táblán versenyeznek. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, tie-breakkel a döntő szettben. A győztes páros 80 ATP-pontot és 5400 dollár pénzdíjat kap.

A torna népszerű a latin-amerikai játékosok körében, akik gyakran használják felkészülésként a következő évi Australian Openre. A korábbi győztesek közé tartozik Nicolás Jarry, Marcelo Arévalo és Federico Delbonis.

A Challenger Coquimbo kiváló lehetőség a fiatal és feltörekvő párosok számára, hogy pontokat és tapasztalatokat szerezzenek. A torna szintén népszerű a teniszrajongók körében, akik élőben tekinthetik meg a világ legjobb játékosait.