Senior Open Championship

Results

Date R Hazai vs Vendég -
07/21 11:00 - Senior Open Championship vs View
A Senior Open Championship egy rangos golf verseny, amelyet minden évben megrendeznek Nagy-Britanniában. A tornát az Európai Senior Túra és az R&A közösen szervezi. Ez a legrangosabb senior golf verseny a világon, és a négy nagy golfbajnokság egyike.

A Senior Open Championshipet 1987-ben rendezték meg először, és azóta minden évben megrendezik. A verseny több különböző helyszínen zajlott az évek során, köztük Turnberryben, Royal Liverpoolban és Royal Birkdaleben. A jelenlegi bajnok Bernhard Langer, aki 2021-ben nyerte a versenyt.

A Senior Open Championship egy stroke play verseny, amely 54 lyukon zajlik. A mezőny 156 játékosra korlátozódik, akiknek legalább 50 évesnek kell lenniük a verseny év elején. A verseny négy nap alatt zajlik, és a győztes az a játékos, aki a legkevesebb ütést teszi meg a 54 lyukon.

A Senior Open Championship egy rendkívül versenyképes esemény, amelyet a világ legjobb senior golfjátékosai vívnak meg. A versenynek gazdag története van, és a győztesek között szerepelnek olyan nevek, mint Gary Player, Tom Watson és Nick Faldo.