ITF Uruguay F3 MD

**ITF Uruguay F3 MD teniszturna**

Az ITF Uruguay F3 MD egy férfi tenisztorna, amelyet Uruguayban rendeznek. A torna az ITF Men's Circuit része, amely a férfi teniszezők második szintű profi turnésorozata.

**Kiemeltek:**

A torna kiemeltjei azok a játékosok, akiknek a jelenlegi ITF-ranglistán elfoglalt helyezése alapján jó esélye van a győzelemre. A kiemelések sorrendje az ITF-rangsor alapján történik.

**Lebonyolítás:**

A torna egyetlen főtáblás fordulóból és több selejtező fordulóból áll. A selejtező fordulókban a játékosokért küzdenek a főtáblás helyekért. A főtáblás fordulóban a játékosok egyenes kieséses formátumban versenyeznek, amíg egy győztest nem határoznak meg.

**Győztesek:**

A torna első kiadását 2023. február 13-19. között rendezték meg. Az egyéni győztes az argentin Juan Bautista Torres volt, aki a döntőben legyőzte a chilei Pedro Boscardint. A páros győztesei az argentin Hernan Casanova és Santiago Rodríguez Taverna voltak, akik a döntőben legyőzték a chilei Facundo Juarez és Benjamín Torres párosát.