ITF W15 Brasov

**ITF W15 Brassó**

Az ITF W15 Brassó egy professzionális női tenisztorna, amelyet kemény pályán rendeznek Brassóban, Romániában. A torna az International Tennis Federation (ITF) Women's World Tennis Tour része, amely az Egyesült Államokbeli Grand Slam-tornák és az ITF ranglistán szereplő egyéb profi tornák alatti szintet képviseli.

Az ITF W15 Brassót először 2023-ban rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. A torna 32 egyéni és 16 páros játékost vonz a világ minden tájáról. A győztesek pontokat szereznek az ITF világranglistán, ami lehetővé teszi számukra, hogy magasabb szintű tornákon versenyezhessenek.

A torna a Brassó Teniszklubban kerül megrendezésre, amely egy modern sportlétesítmény 10 kemény pályával, lelátókkal és edzőlétesítményekkel. A torna ünnepélyes megnyitója és záróceremóniája is a klubban kerül megrendezésre.

Az ITF W15 Brassó pénzdíjas torna, a győztes egyéni játékos 2500 dollárt, míg a páros győztesek fejenként 1250 dollárt kapnak. A torna szponzorai között szerepel a brassói önkormányzat, a Román Teniszszövetség és számos helyi vállalkozás.

Az ITF W15 Brassó fontos esemény a város és a román tenisz számára. Lehetőséget biztosít a feltörekvő teniszezők számára, hogy nemzetközi szinten versenyezzenek, és segíti a tenisz népszerűsítését Brassóban.