ITF Puerto Rico F1 MD

**ITF Puerto Rico F1 MD**

A Puerto Rico F1 MD egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szankcionált professzionális tenisztorna, amelyet Puerto Ricóban rendeznek meg. A torna a Futures Tour része, amely az ATP Challenger Tour és az ITF World Tennis Tour között helyezkedik el.

**Helyszín:** Mayagüez, Puerto Rico

**Borítás:** Keménypálya

**Nyílt:** Férfiak

**Díjazás:** 25 ezer dollár

**Formátum:** Egyéni kieséses

**Törénet:**

Az ITF Puerto Rico F1 MD-t először 2023-ban rendezték meg. A torna első győztese a dominikai Nick Hardt lett.

**Díjazás:**

A torna győztese megkapja a díjazás első részét, a döntős pedig a második részét. A többi résztvevő is kap készpénzes díjazást a teljesítményük alapján.

**Jelentőség:**

Az ITF Puerto Rico F1 MD fontos esemény a feltörekvő teniszjátékosok számára, hogy pontokat szerezzenek a világranglistán és javítsák a besorolásukat. Ez egy lehetőség számukra, hogy versenyezzenek tapasztaltabb játékosokkal és javítsák a játékukat.