Links
Wikipedia

The African Handball Nations Championship is the official competition for senior national handball teams of Africa, and takes place every two years. In addition to crowning the African champions, the tournament also serves as a qualifying tournament for the Summer Olympics and For World Handball Championship.

**Afrikai Nemzetek Kupája - Nők**

Az Afrikai Nemzetek Kupája a női nemzetek közötti kézilabda-bajnokság, amelyet az Afrikai Kézilabda Szövetség (CAHB) szervez. A torna először 1974-ben került megrendezésre. A legutóbbi, 2022-es tornát Szenegál nyerte.

A Afrikai Nemzetek Kupája a női nemzeti kézilabda-csapatok számára a legfontosabb verseny Afrikában. A torna ötévente kerül megrendezésre, és a győztes csapat kvalifikálhat a következő női kézilabda-világbajnokságra.

A Afrikai Nemzetek Kupáján összesen 12 csapat vesz részt. A csapatokat négy csoportba osztják, és a csoportgyőztesek továbbjutnak az elődöntőbe. Az elődöntők győztesei a döntőben, a vesztesek pedig a bronzéremért mérkőznek meg.

Magyarország még soha nem vett részt a Afrikai Nemzetek Kupáján.