EuroHockey fedettpályás bajnokság - nők

Az EuroHockey fedett pályás bajnokság női tornája Európa egyik legrangosabb teremhoki eseménye. A tornán Európa legjobb nemzeti válogatottjai vesznek részt, hogy megmérettessék magukat a fedett pályás hoki legmagasabb szintű versenyén. A bajnokságot minden évben más ország rendezi, és a győztes csapat elnyeri az Európa-bajnoki címet.

A torna formátuma az évek során változott, de általában a csapatokat két csoportba osztják, majd a csoportok első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntők győztesei a döntőben küzdenek meg az aranyéremért, míg a vesztesek a bronzéremért játszanak.

A magyar női válogatott többször is részt vett az EuroHockey fedett pályás bajnokságon, és eddig egy ezüst- és két bronzérmet szerzett. A magyar csapat legutóbb 2019-ben szerepelt a tornán, ahol a hatodik helyen végzett.

Az idei EuroHockey fedett pályás bajnokságot 2023. január 18-22. között rendezik Bécsben, Ausztriában. A tornán 12 csapat vesz részt, köztük a címvédő Hollandia, valamint a magyar válogatott is.