Litván 1. osztály

A Litván 1. osztály a litván férfi kézilabda-bajnokság legmagasabb osztálya. A bajnokságot a Litván Kézilabda-szövetség (Lietuvos Rankinio Federacija) szervezi, és általában szeptemberben kezdődik, és májusban ér véget.

A bajnokságban 10 csapat vesz részt, amelyek rendszeres alapszakaszban mérkőznek meg egymással. Az alapszakasz után a legjobb négy csapat rájátszásban dönt a bajnoki címről. A rájátszás két szakaszból áll: elődöntőből és döntőből. Az elődöntőben az alapszakasz győztese a negyedik helyezettel, a második helyezett pedig a harmadik helyezettel mérkőzik meg. Az elődöntő győztesei jutnak a döntőbe, ahol a bajnoki címről játszanak.

A Litván 1. osztály győztese kvalifikálhat az EHF Bajnokok Ligájába, míg a második helyezett az EHF Európa-ligában indulhat. A bajnokság utolsó helyezettje kiesik a másodosztályba, a Litván 2. osztályba.

A legsikeresebb csapat a Litván 1. osztály történetében a Granitas-Karys, amely 13 bajnoki címet nyert. A regnáló bajnok a Dobilė.