Thailand Int. - női selejtezők

A Thailand Int. egy nemzetközi tollaslabdatorna, amelyet Thaiföldön rendeznek. Ez egy Badminton World Federation (BWF) által jóváhagyott turné, amelynek célja, hogy lehetőséget biztosítson a női tollaslabdázóknak, hogy pontokat gyűjtsenek a BWF világranglistájához.

A torna 2023. február 8-12. között kerül megrendezésre. A selejtezőket február 8-án rendezik, a főtábla pedig február 9-12. között zajlik. A tornát a Bangkok Badminton Schoolban rendezik.

A torna összdíjazása 10 000 dollár. A győztes 3600 dollárt, a második helyezett pedig 1800 dollárt keres. A harmadik és negyedik helyezett 1200, illetve 900 dollárt keres.

A tornán várhatóan a világ legjobb női tollaslabdázói közül néhányan részt vesznek. A főtáblához való kvalifikációhoz a játékosoknak meg kell nyerniük a selejtezőket. A selejtezőkben 32 játékos vesz részt, akik 16 nyertesbe kerülnek. A 16 nyertes ezután csatlakozik a főtábla 32 kiemelt játékosához.

A főtábla egy 64 fős egyenes kieséses tábla. A játékosokat a BWF világranglistája alapján kiemelték. A legjobb 8 kiemelt játékos automatikusan bekerül a második körbe.

A torna győztese értékes pontokat szerez a BWF világranglistáján. A győztes 600 pontot, a második helyezett pedig 480 pontot keres. A harmadik és negyedik helyezett 360, illetve 300 pontot keres.