ITF Women Petit-Bourg

**ITF Women Petit-Bourg**

Az ITF Women Petit-Bourg egy Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) által szankcionált női tenisztorna, amelyet a Franciaországhoz tartozó Guadeloupe szigetén, Petit-Bourgban rendeznek.

**Történet**

A tornát először 2016-ban rendezték Salines városában, majd 2019-ben helyezték át Petit-Bourgba. A verseny 15 000 dolláros összdíjazással rendelkezik, és az ITF World Tennis Tour része.

**Formátum**

A torna egy egyéni és egy páros táblából áll. Az egyéni táblán 32 játékos vesz részt, míg a páros táblán 16 páros. A mérkőzéseket kieséses rendszerben játsszák.

**Nevezetes győztesek**

* Harmony Tan (2016, 2018)
* Sara Cakarevic (2017)
* Lara Arruabarrena (2019)

**Helyszín**

A tornát a Complexe Sportif de Petit-Bourg teniszpályáin rendezik. A létesítményben nyolc salakos pálya található, amelyek kitűnő játéklehetőséget biztosítanak.

**Díjak**

Az egyéni győztes 15 ponttal gazdagodik az ITF világranglistán, míg a páros győztesek 9 ponttal. Ezenkívül a győztesek pénzdíjat is kapnak.

Az ITF Women Petit-Bourg egy fontos esemény az ITF World Tennis Tour naptárában, és lehetőséget nyújt a feltörekvő női teniszezőknek, hogy értékes pontokat és tapasztalatot gyűjtsenek.