ITF W15 Bacau - női páros

**ITF W15 Bacau - Női Páros**

Az ITF W15 Bacau egy nemzetközi női páros tenisztorna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Women's World Tennis Tour versenysorozatának részeként. A verseny évente kerül megrendezésre a romániai Bákóban, kemény borítású pályán.

**Formátum**

A verseny egy 16 páros kieséses táblán zajlik, ahol az első körben 8 kiemelt páros kap egyenes ágon való indulási jogot. A döntőt három szettben játsszák.

**Díjazás**

A győztes páros 1500 dollárt, a döntősök 900 dollárt, az elődöntősök 550 dollárt, a negyeddöntősök 275 dollárt, az első körösök pedig 100 dollárt keresnek. Emellett a győztesek pontokat is kapnak az ITF világranglistáján.

**Története**

Az ITF W15 Bacau - Női Páros verseny először 2022-ben került megrendezésre.

**Érdekességek**

* Az első torna győztesei a román Alexandra Eala és a francia Julie Belgraver voltak.
* A verseny a Nemzetközi Teniszszövetség évek óta tartó erőfeszítéseinek része, hogy bővítse a nők számára rendelkezésre álló versenyzési lehetőségeket a teniszben.
* A verseny népszerű a fiatal, feltörekvő játékosok körében, akik értékes tapasztalatokat szerezhetnek, és pontokat szerezhetnek a világranglistán.