Ceará állam labdarúgó bajnoksága, a Campeonato Cearense de Futebol, azaz a Cearense bajnokság, 1915-ben indult útjára.

A sorozat első körében, két - egyenként öt csapatot felvonultató - csoportra osztják a résztvevőket, akik két alkalommal mérkőznek meg egymással. Az, így kialakult táblázat első hat helyezettje a Hatos döntőben (Hexagonal final) két hármas csoportra szűkül, míg az utolsó négy az Alsó négyesben (Quadrangular do Descenso) folytatja, és szintén két mérkőzést játszanak a másik csapattal.

A Hatos döntő első két helyezettje ezután egyenes kieséses rendszerben dönti el a bajnoki cím sorsát. Az Alsó négyes utolsó helyezettjei, pedig a 2ª Divisão-ban folytatják a következő szezonban.

Az állami bajnokság győztese nem kvalifikálja magát az országos bajnokságba, viszont a CBF feljuttathat csapatokat.

A Campeonato Cearense, amelyet Ceará állami bajnokságként is ismernek, Brazília egyik legrégebbi állami labdarúgó-bajnoksága, amelyet 1915 óta játszanak. A bajnokság a Cearense Labdarúgó-szövetség (Federação Cearense de Futebol – FCF) felügyelete alatt áll.

A Ceará állam 20 klubjától 12 vesz részt a bajnokságban. A bajnokság két részből áll: az első szakaszban, a Taça Fares Lopesban a csapatok két hatos csoportra osztva körmérkőzést játszanak. A csoportok első három helyezettje a Taça Fares Lopes negyeddöntőjébe jut. A negyeddöntő győztesei az elődöntőben mérkőznek meg, a győztes pedig a torna bajnoka lesz.

A második szakaszban, a Copa Integração Cearense-ben szintén körmérkőzést játszanak a csapatok, de két ötös csoportban. A két csoport első két helyezettje jut a Copa Integração Cearense elődöntőjébe, majd a döntőbe, ahol a győztes becomes the champion of the tournament.

A Campeonato Cearense bajnoka kvalifikálhatja magát a Copa do Brasilba és a Copa do Nordeste-be, Brazília két legfontosabb kupasorozatába. A bajnokság ayrıca három helyet kínál a Série D-ben, Brazília negyedosztályú bajnokságában.