Brazília - kupa - női U20

A Brazília-kupa a női U20-as válogatottak számára kiírt nemzetközi labdarúgótorna, amelyet Brazíliában rendeznek meg. A tornát 2002 óta rendezik meg, és az egyik legnagyobb presztízsű női labdarúgótorna a világon. A tornán a világ legjobb női U20-as válogatásai vesznek részt, és a győztes csapat a Brazília-kupát kapja.

A torna formátuma az évek során többször változott, de jelenleg egy 12 csapatos csoportkörből és egy kieséses szakaszból áll. A csoportkörben a csapatokat két hatcsapatos csoportba osztják, és minden csapat a csoportjában lévő összes többi csapattal egyszer játszik. A csoportkör első két helyezett csapata továbbjut a kieséses szakaszba, amely egyenes kieséses rendszerben zajlik.

A Brazília-kupa történetének legsikeresebb csapata az Egyesült Államok, amely eddig ötször nyerte meg a tornát. Az Egyesült Államokat Brazília követi négy győzelemmel, Németország pedig három győzelemmel áll a harmadik helyen. A torna jelenlegi címvédője az Egyesült Államok, amely 2018-ban nyerte meg a tornát.

A Brazília-kupa egy nagyszerű lehetőség a női U20-as válogatottak számára, hogy nemzetközi szinten versenyezzenek és fejlődjenek. A torna egyben remek lehetőség a szurkolóknak, hogy megnézzék a világ legjobb női labdarúgó-tehetségeit.