Malaysia Squash Cup

**Malajziai Squash Kupa**

A Malajziai Squash Kupa nemzetközi squash-verseny, amelyet évente rendeznek Kuala Lumpurban, Malajziában. A versenyen férfi és női versenyzők vesznek részt az Asian Squash Federation (ASF) tagországaiból.

A tornát először 1996-ban rendezték meg, és azóta a squash legrangosabb eseményei közé tartozik Ázsiában. A verseny díjkerete 50 000 USD, és a győztesek PSL pontokat is kapnak.

A Malajziai Squash Kupa egy rangos esemény, amely lehetőséget kínál a squash-játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek és javítsák rangsorukat. A torna egyben nagyszerű lehetőség az ázsiai játékosoknak, hogy versenyezzenek a világ legjobb squash-játékosaival.

A Malajziai Squash Kupa 2023-ban augusztus 15-18. között kerül megrendezésre a National Squash Centreben, Kuala Lumpurban. A versenyen a világ legjobb squash-játékosai vesznek részt, köztük a címvédő férfi győztes, Ng Eain Yow és a címvédő női győztes, Sivasangari Subramaniam.