ITF W25 Lousada

**ITF W25 Lousada**

Az ITF W25 Lousada egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Portugáliában, Lousadában rendeznek. A torna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) World Tennis Tour része, és a nőknek 25 000 dolláros pénzdíjazást kínál.

**A verseny története**

Az ITF W25 Lousada tornát először 2022-ben rendezték meg. A győztes a holland Lesley Pattinama Kerkhove volt, aki a döntőben legyőzte a japán Han Na-lae-t.

**A torna helyszíne**

A torna a Lousada Tennis Clubban kerül megrendezésre. A klub 10 teniszpályával rendelkezik, köztük két salakpályával, amelyeken a mérkőzéseket játsszák.

**A verseny formátuma**

A torna egy egyenes kieséses táblázat formátumban zajlik. A főtáblára 32 játékos kerül, akik közül 16-an kapnak kiemelést. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák.

**A díjazás**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. A győztes 7400 dollárt, míg a döntős 4080 dollárt kap.

**A torna jelentősége**

Az ITF W25 Lousada egy fontos torna a női teniszezők számára. Lehetővé teszi számukra, hogy pontokat szerezzenek és fejlődjenek világranglistájukon. A torna szintén lehetőséget kínál a portugál teniszezőknek hazai pályán versenyezni.

**A torna jövője**

Az ITF W25 Lousada egy népszerű és sikeres torna. A jövőben is folytatódik, és várhatóan továbbra is vonzani fogja a világ legjobb női teniszezőit.