Panama Cup

**Panama Kupa**

A Panama Kupa egy nemzetközi labdarúgótorna, amelyet minden évben rendeznek Panamában. A tornát első alkalommal 1991-ben rendezték, és azóta is minden évben megrendezik. A tornán általában nyolc csapat vesz részt, köztük a házigazda Panama válogatott és számos meghívott csapat. A torna győztese a Panama Kupa trófeát kapja.

A Panama Kupa a CONCACAF térség egyik legrangosabb labdarúgóeseménye. A torna lehetőséget nyújt a részt vevő csapatoknak, hogy felkészüljenek az olyan nagyobb tornákra, mint a CONCACAF Aranykupa és a FIFA Világkupa. A torna a válogatottak számára is lehetőséget nyújt arra, hogy szembenézhessenek más régiók csapataival, és tapasztalatokat szerezzenek.

A Panama Kupa történetének legsikeresebb csapata Honduras, amely háromszor nyerte meg a tornát. Panama kétszer, Costa Rica pedig egyszer nyerte meg a tornát.

A 2023-as Panama Kupát január 15-től 22-ig rendezik. A tornán részt vevő csapatok a következők: