Finnország - kupa - nők - 80 perc játékidő

A finn női labdarúgó-kupa egy éves kieséses labdarúgótorna, amelyet Finnországban rendeznek. A tornát 1981-ben alapították, és azóta minden évben megrendezik. A tornán Finnország összes élvonalbeli női labdarúgócsapata részt vesz, valamint néhány másodosztályú csapat is. A torna győztese a finn női labdarúgó-bajnokság második helyezettjeként kvalifikálhatja magát az UEFA Női Bajnokok Ligájába.

A torna formátuma az évek során többször változott. A jelenlegi formátumban a csapatok négy csoportra vannak osztva, amelyek mindegyike négy csapatból áll. A csoportkörben minden csapat kétszer játszik a csoport többi csapatával, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A csoportok első két helyezettje továbbjut a negyeddöntőbe, ahol egyetlen kieséses meccsen döntik el a továbbjutást. Az elődöntőket és a döntőt egyetlen helyszínen játsszák, és mindkét mérkőzés 80 perces játékidőből áll.

A torna legsikeresebb csapata az HJK Helsinki, amely 13-szor nyerte meg a tornát. A többi sikeres csapat közé tartozik a Helsingin Jalkapalloklubi (4 cím), az Åland United (3 cím) és a PK-35 Vantaa (2 cím).

A torna jelenlegi címvédője az HJK Helsinki, amely 2022-ben nyerte meg a tornát.