WTA Oeiras

**WTA Oeiras**

A WTA Oeiras egy női profi tenisztorna, amelyet Portugáliában, Oeirasban rendeznek meg. A torna az ITF Women's World Tennis Tour része, és agyagos pályán zajlik. A tornát először 2021-ben rendezték meg, és WTA 125 tornává minősítették.

**A torna története**

A WTA Oeiras tornát 2021-ben hozták létre, hogy pótolják a WTA Madrid tornát, amelyet az évben a COVID-19 világjárvány miatt töröltek. Az első tornát Clara Burel nyerte, aki a döntőben Kristina Mladenovicot győzte le.

**A torna formátuma**

A WTA Oeiras torna egy egyenes kieséses verseny, melyen 32 egyéni játékos és 16 páros csapat vesz részt. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettben, míg a páros mérkőzéseket egy nyert szettben játsszák.

**A torna győztesei**

* 2021: Clara Burel
* 2022: Viktória Kužmová

**A torna jelentősége**

A WTA Oeiras torna fontos esemény az ITF Women's World Tennis Tour naptárában. A torna lehetőséget biztosít a feltörekvő női teniszezőknek, hogy pontokat gyűjtsenek és javítsák helyezésüket. A torna népszerű a nézők körében is, akik izgalmas teniszmeccseket és a leendő sztárok játékát láthatják.