ITF Great Britain F2 MD

**ITF Great Britain F2 MD**

Az ITF Great Britain F2 MD egy nemzetközi férfi tenisztorna, amelyet Nagy-Britanniában rendeznek. A tornát az International Tennis Federation (ITF) szankcionálja, és a Futures Tour része.

**Tornaszabályok**

A torna 32 párosból áll, egyetlen kieséses rendszerben. A mérkőzéseket három nyert szettig játsszák. A győztes páros pontokat kap ITF-rangsorához, valamint pénzdíjat.

**Kvalifikáció**

A tornára való kvalifikáció az ITF-rangsor alapján történik. A legjobban rangsorolt párosok közvetlenül a főtáblára kerülnek, míg a többiek a selejtezőkön keresztül juthatnak a főtáblára.

**Történelem**

Az ITF Great Britain F2 MD-t először 2023-ban rendezték. Az első torna győztesei a brit páros, Julian Cash és Henry Patten voltak.

**Jelentőség**

Az ITF Great Britain F2 MD fontos lépés a fiatal teniszezők számára az ITF-rangsorban való előrelépéshez. A torna lehetőséget biztosít számukra, hogy értékes mérkőzésgyakorlatot szerezzenek és növeljék önbizalmukat.

**Helyek**

Az ITF Great Britain F2 MD-t különböző helyszíneken rendezik Nagy-Britanniában. Az előző tornákat Edinburghban, Sunderlandben és Shrewsburyben tartották.

**Díjazás**

A torna teljes pénzdíjazása 25 000 dollár. A győztes páros a pénz mellett ITF-ranglistapontokat is kap.