Gibraltár - kupa

Links
Wikipedia (hu)

A gibraltári labdarúgókupa vagy gibraltári kupa (angolul: Rock Cup) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Gibraltáron, amelyet először 1895-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Lincoln Red Imps FC, amely eddig 17 alkalommal hódította el a trófeát.

A gibraltári kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a gibraltári bajnokság után. A kupa győztese jogán Gibraltár csapatot indíthat az Európa ligában.

A Gibraltár-kupa a Gibraltári Labdarúgó-szövetség által szervezett éves nemzetközi labdarúgótorna. A tornát először 2016-ban rendezték meg, és négy csapat részvételével zajlott. A következő években a torna méretét nyolc csapatra bővítették.

A Gibraltár-kupán eddig öt különböző csapat vett részt: Gibraltár, Feröer, Liechtenstein, Lettország és Málta. A tornát három alkalommal Gibraltár nyerte, egyszer Feröer és egyszer Lettország.

A Gibraltár-kupa a FIFA és az UEFA által nem elismert barátságos torna, amelyet az UEFA nemzetek ligájának szünetében rendeznek meg. A torna célja, hogy lehetőséget biztosítson Gibraltárnak arra, hogy nemzetközi mérkőzéseket játsszon, és fejlődjön labdarúgásában.