Links
Wikipedia

The Copa de la Reina de Balonmano (English: Queen's Cup of Handball) is an annual tournament for Spanish women's handball clubs organized by the Royal Spanish Handball Federation. Founded in 1980, it is contested in spring by the top eight teams in the Liga ABF's table. BM Sagunto is the most successful team with twenty titles, while Mavi Nuevas Tecnologías has won the last edition.

**Spanyol női kézilabda kupa**

A Spanyol női kézilabda kupa, vagy hivatalos nevén Copa de la Reina de Balonmano, Spanyolország egyik legrangosabb kézilabda tornája, amelyet a Spanyol Királyi Kézilabda Szövetség szervez.

**Formátum:**

A tornát a spanyol bajnokság legjobb csapatai vívják. A csapatokat négy csoportba osztják, amelyekben körmérkőzéseket játszanak. Minden csoportból az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, ahol kieséses rendszerben folytatódik a verseny. A döntőt Madridban játsszák.

**Győztesek:**

A tornát a leggyakrabban a BM Granollers nyerte, összesen 13 győzelemmel. A címvédő 2023-ban a Super Amara Bera Bera.

**Fontos tudnivalók:**

* A torna minden évben áprilisban kerül megrendezésre.
* A mérkőzéseket általában egész Spanyolországban játszák.
* A kupa győztese kvalifikálja magát az Európai Kézilabda Szövetség Kupájába (EHF Kupa).
* A torna a spanyol női kézilabda legnagyobb eseménye, és a legrangosabb csapatok és játékosok vesznek részt rajta.