Algarve Kupa

Az Algarve-kupa egy nemzetközi női labdarúgótorna, amelyet évente rendeznek Portugáliában, az Algarve régióban. A tornát először 1994-ben rendezték meg, és azóta az egyik legnevesebb női labdarúgóesemény lett a világon.

A tornán 12 csapat vesz részt, amelyeket három csoportba osztanak. A csoportgyőztesek és a legjobb csoportmásodik az elődöntőbe jut. A döntőt a torna utolsó napján rendezik.

Az Algarve-kupát eddig nyolc különböző ország csapata nyerte: Norvégia, Svédország, Németország, Egyesült Államok, Dánia, Franciaország, Japán és Spanyolország. Az Egyesült Államok a torna történetének legeredményesebb csapata, hat győzelemmel.

Az Algarve-kupa fontos szerepet játszik a női labdarúgás fejlődésében. A torna lehetőséget biztosít a csapatoknak, hogy felkészüljenek a nemzetközi versenyekre, és segít növelni a női labdarúgás népszerűségét világszerte.