ITF Spain F9 Qual

**ITF Spain F9 Kvalifikációs**

Az ITF Spain F9 Qual egy nemzetközi teniszverseny, amelyet Spanyolországban rendeznek. A tornát férfi egyéni játékosok számára rendezik, és az ITF World Tennis Tour része.

**Généralis információk**

* **Helyszín:** Spanyolország
* **Felszín:** Kemény
* **Játékszabály:** Egyéni
* **Díjazás:** Pénzbeli és világranglista pontok

**Résztvevők**

A tornán nemzetközi szinten elismert férfi teniszezők vesznek részt. A játékosok meghívást kapnak, vagy a világranglista alapján kvalifikálják magukat a tornára.

**Lebonyolítás**

A torna egy kvalifikációs fordulóval és a főtáblával zajlik. A kvalifikációs fordulóban a játékosok három nyertes szettet játszanak. A főtáblán a játékosok egyenes kieséses rendszerben küzdenek meg egymással, két nyert szettig.

**Történelem**

Az ITF Spain F9 Qual torna sorozatának első versenyeit 2012-ben rendezték. Az első torna győztese a spanyol Pablo Carreño Busta volt.

**Díjak**

A torna győztese pénzbeli díjazásban és világranglista pontokban részesül. A döntős és az elődöntősök is pénzbeli díjazásban részesülnek.

**Jelentőség**

Az ITF Spain F9 Qual egy fontos tornája az ITF World Tennis Tournak. A torna lehetőséget biztosít a játékosoknak arra, hogy pontokat szerezzenek a világranglistán, és előrébb lépjenek a profi teniszes karrierjükben.