A Campeonato Acriano de Futebol, azaz a Acriano bajnokság, Acre állam professzionális labdarúgó bajnoksága, amit 1919-ben hoztak létre, igaz az első professzionális bajnokságot 1989-ben rendezték. A bajnokság első körében a 8 csapat kétszer mérkőzik egymással. Az utolsó helyezett csapat búcsúzik és a 2ª Divisão-ban folytatja a következő évben, míg a csoportok első négy helyezett csapata a rájátszásban, kieséses alapon dönt a bajnoki cím sorsáról. Az állami bajnokság győztese nem kvalifikálja magát az országos bajnokságba, viszont a CBF feljuttathat csapatokat.

**Campeonato Acreano**

A Campeonato Acreano egy brazil labdarúgótorna, amelyet Acre állam 10 klubja játszik. A verseny 1919-ben kezdődött, és azóta évente megrendezik.

A Campeonato Acreano formátuma az évek során változott, de jelenleg a csapatok két szakaszban versenyeznek. Az első szakaszban a csapatok egyetlen csoportba sorolva körmérkőzéses rendszerben játszanak egymással. A csoportgyőztes automatikusan bejut a döntőbe, míg a 2-6. helyezett csapatok a második szakaszba kerülnek.

A második szakaszban a 2-6. helyezett csapatok páros mérkőzéseken játszanak egymással a döntőbe jutásért. A két elődöntő győztese jut a döntőbe, ahol egymérkőzéses párharcban döntik el a bajnokság győztesét.

Az Acreano bajnokság győztese megkapja az Acre állami bajnoki címet, és részt vehet a Brazil Kupában és a Série D-ben, a brazil labdarúgó bajnokság negyedosztályában.

A legsikeresebb csapat a Campeonato Acreanoban a Rio Branco, amely 49 bajnoki címet szerzett.