AFC Ázsia Kupa - nők

Links
Wikipedia (hu)

Wikipedia - Női Ázsia-kupa

Az AFC női Ázsia-kupa egy nemzetközi labdarúgótorna, amelynek szervezője az Ázsiai Labdarúgó-szövetség. A női Ázsia-kupát 1975 óta rendezik meg, 2010-től négyévenként kerül rá sor. A legsikeresebb a kínai válogatott, amely eddig kilencszer nyerte meg a tornát.

**AFC Ázsia Kupa - Nők**

Az AFC Ázsia Kupa - Nők az Ázsiai Labdarúgó-szövetség (AFC) által szervezett kétévente megrendezett nemzetközi női labdarúgótorna. A verseny 1989 óta létezik, és Ázsia legjobb női labdarúgó-válogatottjai vesznek részt benne.

A torna formátuma az évek során többször változott, de az utóbbi időkben általában 12 csapat vesz részt a versenyen, amelyeket négy csoportba osztanak. A csoportmérkőzések után a csoportok első két helyezettje jut tovább a negyeddöntőkbe, majd az elődöntőkbe és a döntőbe.

Az AFC Ázsia Kupa - Nők győztese nemcsak a trófeát kapja, hanem kvalifikálja magát a FIFA Női Világbajnokságra is. A torna fontos esemény az ázsiai női labdarúgásban, és lehetőséget biztosít a csapatok számára, hogy versenyezzenek a kontinens legjobbja ellen.

A legsikeresebb csapat a tornán Kína, amely nyolc alkalommal nyerte meg a címet. Japán négy alkalommal, Észak-Korea három alkalommal, Ausztrália pedig egy alkalommal nyerte meg a versenyt.

Az AFC Ázsia Kupa - Nők egy izgalmas és versenyképes torna, amely bemutatja Ázsia legjobb női labdarúgó-csapatait. Ez egy fontos esemény a női labdarúgás fejlődésében a régióban.