Wikipedia - Recopa Sudamericana

A Recopa Sudamericana (portugálul: Recopa Sul-Americana) egy a CONMEBOL által kiírt labdarúgó-kupadöntő, amit 1988 óta minden évben megrendeznek.

A döntőben a Copa Libertadores és a Copa Sudamericana győztesei találkoznak. Általában oda-visszavágós alapon döntenek a kupa sorsáról.

A jelenlegi kupagyőztes az argentin River Plate, míg a legsikeresebb csapat a szintén argentin Boca Juniors, 4 győzelemmel.

A Recopa Sudamericana egy dél-amerikai klublabdarúgó-torna, amelyet az aktuális Copa Libertadores- és Copa Sudamericana-győztesek között rendeznek meg. A tornát 1988-ban alapították, és évente egyetlen mérkőzést játszanak oda-visszavágós párharc helyett. A mérkőzést általában februárban rendezik, a döntőt az aktuális Copa Libertadores-győztes otthonában játsszák.

A Recopa Sudamericana a dél-amerikai klubfutball egyik legfontosabb tornája, és a győztes a "Dél-Amerika szuperbajnoka" címet kapja. A torna történetének során a brazil és az argentin csapatok voltak a legsikeresebbek, az Independiente háromszor, a Boca Juniors, a São Paulo és a River Plate pedig kétszer nyerte el a trófeát.

A Recopa Sudamericana rangos esemény, amely a dél-amerikai klublabdarúgás legjobbjai között kerül megrendezésre. A torna lehetőséget kínál a csapatoknak, hogy megmutassák képességeiket, és megnyerjék a dél-amerikai klubfutball legnagyobb díját.