ITF Women Irapuato WD

**ITF Női Irapuato WD**

Az ITF Női Irapuato WD egy nemzetközi tenisztorna, amelyet rendszeresen rendeznek Irapuato városában, Mexikóban. Az esemény a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) része, és a versenynaptárban a Women's Circuit része.

**Format**

A torna egy kétnapos, 32 párosú selejtezővel kezdődik, amelyből a nyolc legjobb páros kerül a főtáblára. A főtáblán 16 páros szerepel nyolc párhuzamos kieséses formátumban.

**Kategória**

Az ITF Női Irapuato WD egy $25,000 kategóriájú torna, ami azt jelenti, hogy a győztes csapat 25 000 dollár összdíjazásban részesül.

**Résztvevők**

A tornán nemzetközi női teniszezők vesznek részt a világ minden tájáról. Az előző évek résztvevői között megtalálhatóak voltak a következők:

* Marcela Zacarías
* Renata Zarazua
* Ana Sofía Sánchez
* Victoria Rodríguez
* Usue Maitane Arconada

**Története**

Az ITF Női Irapuato WD-t először 2015-ben rendezték meg. Azóta évente rendezik a tornát. A torna győztesei:

**Jelentőség**

Az ITF Női Irapuato WD egy fontos esemény a mexikói és a nemzetközi női tenisz számára. A torna lehetőséget biztosít a feltörekvő teniszezőknek, hogy pontokat szerezzenek és fejlődjenek a világranglistán.