ITF USA F14

**ITF USA F14 teniszturna**

Az ITF USA F14 egy profi tenisztorna férfiak és nők számára, amely az Egyesült Államokban kerül megrendezésre. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Futures sorozatának része, amely a második szintű profi teniszversenyek köre.

**Történet**

Az ITF USA F14-et 2011-ben alapították, és azóta minden évben megrendezik. A torna helyszíne az évek során változott, de leggyakrabban Kaliforniában, Floridában és Texasban tartották.

**Formátum**

A torna 32 egyéni és 16 páros versenyző részvételével zajlik. A férfiak versenye egyenes kieséses rendszerben zajlik, míg a nők versenye selejtező körrel kezdődik.

**Díjazás**

Az ITF USA F14 győztesei pénzdíjat és pontokat kapnak az ITF világranglistán. A férfi egyes győztese jellemzően 26 250 dollárt, míg a női egyes győztese 15 000 dollárt kap.

**Nevezetes győztesek**

Az ITF USA F14 számos jövőbeli teniszsztárt vonzott az évek során, többek között:

* Carlos Alcaraz (2018)
* Andy Murray (2019)
* Iga Swiatek (2019)
* Coco Gauff (2021)

**Jelentőség**

Az ITF USA F14 fontos esemény a fiatal és feltörekvő teniszezők számára, hogy tapasztalatot szerezzenek és pontokat gyűjtsenek a világranglistán. Ez egy lépcsőfok a magasabb szintű profi versenyek felé, mint például az ATP és WTA túrák.