ITF Uzbekistan F2

**ITF Uzbekistan F2 tenisztorna**

Az ITF Uzbekistan F2 egy professzionális tenisztorna, amelyet a férfilovas ITF World Tennis Tour részeként rendeznek meg. A torna Üzbegisztánban, Taskentben kerül megrendezésre, és kemény pályán játsszák.

**Története**

Az ITF Uzbekistan F2 tornát először 2023-ban rendezték meg. A torna az ITF World Tennis Tour része, amely egy nemzetközi teniszverseny-körút, amely lehetőséget nyújt a feltörekvő játékosoknak a rangsorpontok megszerzésére és a tapasztalatszerzésre.

**Formátum**

A torna 32 fős egyenes kieséses lebonyolításban zajlik. A kvalifikációs versenyben nyolc játékos verseng a főtáblára való bejutásért. A főtáblán 16 kiemelt és 16 kvalifikáns vesz részt.

**Díjazás**

Az ITF Uzbekistan F2 összdíjazása 25 000 dollár. A győztes 3600 dollárt, a döntős 2120 dollárt, az elődöntősök 1275 dollárt, a negyeddöntősök 750 dollárt kapnak.

**Jelentős győztesek**

A torna első győztese a fiatal üzbég játékos, Khumoyun Sultanov volt, aki a döntőben legyőzte az orosz Sevastian Terentjevot.

**Jelentősége**

Az ITF Uzbekistan F2 egy fontos verseny az üzbég tenisz fejlődésében. A torna lehetőséget nyújt a hazai játékosoknak, hogy nemzetközi versenykörnyezetben versenyezzenek, és rangsorpontokat szerezzenek.