ITF Mexico F3

**ITF Mexico F3**

Az ITF Mexico F3 egy professzionális tenisztorna férfiak számára, amelyet Mexikóban, Quintana Roóban rendeznek meg. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervezi, és része az ITF Men's World Tennis Tournak.

**Története**

Az ITF Mexico F3-at először 2021-ben rendezték meg Cancunban. Az első kiadás győztese a mexikói Alan Fernando Rubio Fierros volt. A torna azóta is éves eseményként szerepel a naptárban.

**Helyszín**

Az ITF Mexico F3 a Grand Palladium Costa Mujeres Resort & Spa teniszpályáin kerül megrendezésre, Cancun közelében, Quintana Roóban.

**Felület**

A torna kemény pályán zajlik.

**Díjazás**

Az ITF Mexico F3 összdíjazása 15 000 dollár. A győztes 27 ITF-pontot kap, míg a döntős 15 pontot.

**Résztvevők**

A tornán jellemzően a világ minden tájáról érkező, ígéretes fiatal játékosok és tapasztalt hivatásos teniszezők vesznek részt.

**Jelentőség**

Az ITF Mexico F3 fontos mérföldkő a férfi teniszezők számára, akik a ranglistán való feljebb lépést célozzák meg és nemzetközi tapasztalatokat kívánnak szerezni. A torna lehetővé teszi számukra, hogy ATP-pontokat szerezzenek és teszteljék magukat a világ legjobb játékosaival szemben.