Challenger Samarkand Qual

**Challenger Samarkand Qual**

A Challenger Samarkand Qual egy professzionális tenisztorna, amelyet Szamarkandban, Üzbegisztánban rendeznek meg kemény pályán. A torna az ATP Challenger Tour része, amely az ATP Tour alatti szint.

**Formátum**

A Challenger Samarkand Qual egy 32 fős egyenes kieséses selejtező torna, amelynek győztesei bejutnak a Challenger Samarkand főtáblájára. A selejtezőkben 16 fő kiemelt játékos vesz részt, és a fennmaradó helyekért szabadkártyákért vagy selejtező körökből érkező játékosok versenyeznek.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 54 160 dollár, a győztes pedig 80 ATP-pontot kap.

**Története**

A Challenger Samarkand Qual-t először 2022-ben rendezték meg. Az első torna győztese az orosz Evgeny Karlovskiy volt.

**Jelentős játékosok**

A Challenger Samarkand Qual-on részt vevő korábbi kiemelkedő játékosok közé tartozik:

* Evgeny Karlovskiy (Oroszország)
* Dimitar Kuzmanov (Bulgária)
* Altug Celikbilek (Törökország)
* Illya Marchenko (Ukrajna)

**Érdekességek**

* A Challenger Samarkand Qual a második ATP Challenger Tour-torna, amelyet Üzbegisztánban rendeznek.
* A torna a Szamarkandi Teniszklubban kerül megrendezésre.
* A torna a Samarkandi Kupa része, amely egy tenisztorna-sorozat, amelyet Üzbegisztán különböző városaiban rendeznek meg.