Az **ITF Women Qujing Qual** egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Kínában, Csinghaj tartományban rendeznek. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Women's World Tennis Tour része, és a naptár hivatalos része.

* **Kategória:** ITF Women $100,000
* **Helyszín:** Csinghaj Tennis Center, Csinghaj, Kína
* **Borítás:** Keménypálya
* **Formátum:** Egyéni és páros mérkőzések

A torna egy kvalifikációs verseny, amely a főtáblára jutásért zajlik. A kvalifikáció 32 játékost foglal magában, akik egy kieséses rendszerben versenyeznek a főtábla 8 szabad helyéért.

A főtábla 32 játékost és 16 párost foglal magában. A mérkőzések legjobb 3 szettből 2 nyert játszma rendszerben zajlanak, kivéve a döntőt, amely legjobb 3 szettből 3 nyert játszma rendszerben zajlik.

A torna összdíjazása 100 000 dollár, a győztes pedig 150 ponttal gazdagodik a WTA világranglistáján.