ITF Hungary F2

**ITF Hungary F2**

Az ITF Hungary F2 egy profi tenisztorna, amelyet Magyarországon rendeznek meg. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szankcionálja, és az ITF Men's World Tennis Tour része. A tornán férfi egyéni és páros versenyeket rendeznek.

**Tornatörténet**

Az ITF Hungary F2 tornát először 2015-ben rendezték meg. A torna helyszíne kezdetben Budapest volt, de később áthelyezték Székesfehérvárra. Az első torna győztese az osztrák Maximilian Neuchrist volt, aki legyőzte a cseh Patrik Riklt.

**Tornatípus**

Az ITF Hungary F2 egy Futures torna, amely a férfi tenisz legalsó szintű profi versenyei közé tartozik. A torna 32 egyéni játékos és 16 páros csapat részvételével zajlik.

**Pénzdíjazás és ranglistapontok**

Az ITF Hungary F2 torna pénzdíjazása 15 000 dollár. A torna győztese 27 ponttal gyarapodik az ITF világranglistáján.