ITF Women Alkmaar

**ITF Női Alkmaar**

Az ITF Női Alkmaar egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Hollandiában, Alkmaarban rendeznek. A torna az International Tennis Federation (ITF) által jóváhagyott, és a Women's Circuit része.

**A torna története**

Az ITF Női Alkmaar tornát először 2016-ban rendezték meg. Az első tornát Richèl Hogenkamp nyerte meg. A torna azóta is évente megrendezésre kerül, és egyre népszerűbbé válik a női teniszezők körében.

**A torna formátuma**

Az ITF Női Alkmaar egy egyenes kieséses verseny, 32 egyéni és 16 páros játékossal. A mérkőzéseket két nyert szettig játszák, kivéve a döntőt, amelyet három nyert szettig játszanak.

**A torna díjazása**

Az ITF Női Alkmaar torna díjazása összesen 25 000 dollár. A győztes 15 ponttal növeli ITF-ranglistapontját, a döntős pedig 8 ponttal.

**A torna helyszíne**

Az ITF Női Alkmaar tornát a Sportpark Het Kooimeerben rendezik meg. A sportpark fedett pályákkal és keménypályás pályákkal rendelkezik.