ITF Portugal F9

**ITF Portugal F9**

Az ITF Portugal F9 egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Portugáliában rendeznek. A torna az ITF Men's Circuit része, amely a férfi hivatásos teniszezők második szintű versenysorozata az ATP Tour után.

**Helyszín:** Vale do Lobo, Portugália

**Időpont:** [dátumok megadása]

**Borítás:** Kemény

**Díjazás:** [díjazás megadása]

**Résztvevők:** A torna legjobbjai közé tartoznak az ITF ranglista élvonalbeli játékosai, valamint feltörekvő fiatalok. A mezőny általában 32 egyéni játékost és 16 párost foglal magában.

**Versenyformátum:** Egyéni és páros versenyek. Az egyéni mérkőzések két nyert szettig tartanak, a döntő pedig három nyert szettig tart. A páros mérkőzések egy nyert szettig tartanak, döntő nélkül.

**Történelem:** Az ITF Portugal F9 2015 óta kerül megrendezésre. A torna egyre népszerűbbé vált az évek során, és magas színvonalú teniszmeccseket kínál a szurkolóknak.

**Érdekességek:**

* A torna 2018-ban debütált a nők számára, de azóta csak férfi tornát rendeznek.
* A torna legrangosabb győztesei közé tartozik Pedro Cachín (Argentína), Thomas Fabbiano (Olaszország) és Yannick Maden (Németország).
* A torna szerves része a portugál tenisznaptárnak, és segített fiatal tehetségek fejlesztésében és nemzetközi tapasztalatszerzésében.