Challenger Astana Qual

**Challenger Astana Qual**

A Challenger Astana Qual egy professzionális tenisztorna, amelyet Kazahsztánban, Asztanában rendeznek. Ez egy ATP Challenger sorozatú esemény, amely a második szintű professzionális teniszversenyek közé tartozik.

A tornán 32 egyéni és 16 páros versenyző vesz részt. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettig, a páros mérkőzéseket pedig egy nyert szettig játsszák. A torna győztesei jogosultak az ATP Challenger Tour Finals versenyére.

A Challenger Astana Qual egy nagyszerű lehetőség a feltörekvő játékosok számára, hogy pontokat szerezzenek és javítsák rangsorukat. A torna emellett lehetőséget biztosít a helyi tehetségek számára, hogy megméressék magukat a nemzetközi versenyzőkkel.

A torna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) és a Kazahsztáni Teniszszövetség szervezésében zajlik. A tornát először 2021-ben rendezték meg.