A torna típusa: ITF Pro Circuit
A felület: Vörös salak
A díjazás: 15 000 dollár
A verseny dátuma: 2023. szeptember 18-24.

Az ITF Romania F8 egy professzionális tenisztorna, amelyet Romániában rendeznek. Az International Tennis Federation (ITF) Pro Circuit része, amely a férfi és női teniszjátékosok számára nyitott nemzetközi teniszversenyek sorozata. A torna vörös salakon kerül megrendezésre, a díjazás pedig 15 000 dollár.

A torna egyéni és páros versenyeket is magában foglal, férfi és női játékosok számára egyaránt. A mérkőzéseket kieséses rendszerben játsszák, a győztesek a következő fordulóba jutnak. A torna nyertese az a játékos lesz, aki az egyéni döntőben győzedelmeskedik.

Az ITF Romania F8 egy rangos esemény a professzionális tenisz világában, és az ITF Pro Circuit egyik fontos állomása. A torna nagyszerű lehetőséget kínál a játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek, és feljebb jussanak a világranglistán. A torna emellett lehetőséget nyújt a helyi teniszjátékosoknak, hogy versenyezzenek nemzetközi ellenfeleikkel, és bemutassák tehetségüket.