ITF Women Graz WD

**ITF Női Graz WD**

A nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett ITF Női Graz WD tenisztorna egy nemzetközi női teniszverseny, amelyet Ausztriában, Graz városában rendeznek. A tornát 2022-ben rendezték meg először, és a WTA 125K sorozat része.

**Formátum**

A torna 32 egyéni játékos és 16 páros csapat számára biztosít helyet. Az egyéni verseny egy egyenes kieséses tábla, míg a páros verseny egy kieséses tábla.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 125 000 dollár. Az egyéni győztes 15 000 dollárt, a páros győztesek párosa pedig 8000 dollárt kap.

**Hely**

A tornát a Tenniszentrum Gratkornban rendezik, amely Graz város szélén található. A létesítmény 10 fedett és 6 szabadtéri teniszpályával rendelkezik.

**Története**

Az első ITF Női Graz WD tornát 2022 júliusában rendezték meg. A torna egyéni versenyét Julia Grabher nyerte, a páros versenyt pedig Alicia Barnett és Olivia Nicholls párosa nyerte.