ATP Shenzhen MD

Az ATP Shenzhen MD egy évente megrendezett kemény pályás férfi tenisztorna Shenzhenben, Kínában. Az ATP 250 sorozat része, és a versenynaptár januárjában kerül megrendezésre. A torna főtábláján 28 egyes játékos és 16 páros csapat vesz részt.

A torna 2014-ben indult, és az első bajnok Andy Murray volt. A torna legsikeresebb játékosa Richard Gasquet három győzelemmel. A torna szorosan kapcsolódik a Hong Kong Openhez, amely egy másik ATP 250 sorozatú torna, amelyet ugyanazon a héten rendeznek.

Az ATP Shenzhen MD egy fontos felmelegítő esemény az Australian Openhez, az év első Grand Slam-tornájához. A torna lehetőséget kínál a játékosoknak, hogy felkészüljenek a szezonra, és pontokat szerezzenek az ATP ranglistán.

A torna helyszíne a Shenzhen Longgang Teniszstadion, amely 5000 néző befogadására alkalmas. A stadion zárt arénával és kültéri pályákkal rendelkezik.

Az ATP Shenzhen MD egy népszerű torna, amely az egyik legjobban látogatott ATP 250 sorozatú torna. A torna számos nagyszerű mérkőzésnek és felejthetetlen pillanatnak adott otthont, és a jövőben is izgalmas teniszt ígér a rajongóknak.